#1 17.01.2017 VRER- Tammiravit

 

Tammiravit juostiin aurinkoisessa pakkassäässä. Pakkasta oli vain -2 astetta

ja radan pohja erittäin hyvä, hevoset tekivät nopeita aikoja. Vastapainona

nopeillle ajoille, myös hylkäyksiä tuli. Tulokset arvottu: raviarvontakoneella.

Onnea voittajille. Voittoloimen kuva löytyy suurempana täältä.

Tulokset:

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset, P: 800v€+loimi​ - 400v€ - 225v€ - 125v€ (- 50v€)

1. 2v t Crazy But Worthy / (PoRa) 17,5aly -- 01.18,3aly - 800v€, loimi
2. 2v t Winy Blondie / (PoRa) 18,1aly -- 01.18,3aly - 400v€
3. 2v o Leslie Cliff / (PoRa) 18,3aly -- 01.18,3aly xx -225v€
4. 2v t Heaven's Fire / Iida (NaSe) ei enn. -- 01.18,6aly - 125v€

5. 2v t Krasivaya / Victor (DOMA) 20,4-- 01.19,4aly 

Hylätty 
2v o Hawkeye JN / (PoRa) 17,5aly -- - hll


Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 18,0 ja hitaammat lämminveriset, P: 1000v€+loimi​ - 500v€ - 250v€ - 150v€ (- 100v€)

1. 4v o Rjazán Trífon / Amelie (Salta) 18,3ake -- 01.17,2aly - 1000v€, loimi
2. 3v o Autumn Gold Duán / Shavo (NaSe) 19,2a -- 01.17,4aly - 500v€
3. 3v t Nathania Duán/Kookos (YLLI) 18,1 aly -- 01.17,5aly - 250v€
4. 3v t Heptagonia / Tony (GT) 18,1aly -- 01.18,1aly - 150v€
5. 3v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) 18,2ake -- 01.18,3aly - 100v€

6. 3v t Ginger Soupir / Helena (NaSe) 19,3a -- 01.18,4aly 
7. 3v o In Roy's Name I Run / Rane (NaSe) 19,3 -- 01.18,5aly x 
8. 4v t Rjazán Seléna / Ellu (Salta) 18,5ake -- 01.19,5aly 

 

Hylätty 
3v o Grand Abs / Atte (NaSe) 19,1a -- - hml


Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset, P: 1500v€+loimi​ - 750v€ - 400v€ - 225v€ (-125v€)

1. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.15,2aly - 1500v€ + loimi
2. 8v t Hide the Pride / Väinö (GT) 16,5aly -- 01.15,2aly - 750v€
3. 4v t Hello Sunny Gue / Anton (GT) 16,5alyx -- 01.15,5aly xx - 400v€
4. 3v t Fregatta / (PoRa) 16,2aly -- 01.15,6aly - 225v€
5. 3v o Hazman / Annina (GT) 17,1ly -- 01.15,6aly xx -125v€
6. 3v o Yavkov Lev / Pavlov (DOMA) 17,5 --  01.16,2aly -125v€
7. 4v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 17,2a --  01.16,3aly -125v€
8. 3v o Speedy Pride / (PoRa) 16,3aly -- 01.16,3aly -125v€

9. 4v o Fokin Perfect / Kasper (GT) 16,5aly -- 01.16,5aly x 
10. 3v t Little Risky Pomp / (PoRa) 16,4aly -- 01.17,2aly 
11. 3v t Witchcraft Vehka / Johan Olofsson (WDL) 16,4ke --  01.17,3aly 
12. 3v o Prince Carpenter / (PoRa) 16,4aly -- 01.17,3aly xx 
13. 3v t Navjokka / Igor (DOMA) 16,2 -- 01.17,5aly 
14. 4v o Colonial Triumph / Jouko (GT) 16,5aly -- 01.17,6aly 

 

Hylätty 
3v o Expensive Salazar / (PoRa) 16,0ake -- - k

 


Lähtö 4. Ryhmäajo 1609m 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset, P:  2000v€+loimi​ - 1000v€ - 500v€ - 300v€ (-200v€)

Ryhmä 1

1. 5v o Sereotyped Duán / Kookos (Ylli) 15,4aly -- 01.14,1aly - 2000v€ + loimi
2. 6v t Made Up My Mind / Minni (NaSe) 15,3a -- 01.14,3aly - 1000v€
3. 5v r Vom-Ber Duán / Ellu (Toinen) 15,3aly --  01.14,5aly - 500v€
4. 5v t Fineday Careful / Johanna (GT) 15,3ly -- 01.14,6aly - 300v€
5. 6v t Rosalyn / Ronja (NaSe) 15,4a -- 01.14,6aly - 200v€

6. 6v o He Talks To Me / Henkka (NaSe) 15,4a -- 01.15,1aly 
7. 4v t OR'Blended Grace / (PoRa) 15,5aly --   01.15,2aly 
8. 7v o Arial Black / Ile (GT) 15,7aly -- 01.15,2aly 

Hylätty 
3v o Mean Streak / Jaakko (GT) 16,2aly -- - hll
6v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 15,6a --  - hll

Ryhmä 2

1. 6v o Linebreaker / Susanne (GT) 15,2ke -- 01.14,4aly x - 2000v€ + loimi
2. 5v t Polaris Ach / (PoRa) 14,5aly -- 01.14,5aly x - 1000v€
3. 6v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 14,3a --  01.14,6aly - 500v€
4. 6v o He's My Hero / Harri (NaSe) 15,2a -- 01.15,3aly - 300v€
5. 4v t Lady Robinia / (PoRa) 14,5aly -- 01.15,3aly - 200v€

6. 5v t Radical Perfectly Random / (PoRa) 14,1ake -- 01.15,3aly 
7. 6v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 14,3a --  01.15,3aly x 
8. 4v o Ultimate Snilli / (PoRa) 14,3ake -- 01.15,3aly xx 

Hylätty 
6v o Skinipig / Arto (GT) 15,2aly -- - hml
6v t Cheetarine / Senja (NaSe) 15,2a -- - hml


Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset, P: 3000v€+loimi​ - 1500v€ - 750v€ - 500v€ (-300v€)

Ryhmä 1

1. 7v t She Bangs She Bangs / Shavo (NaSe) 13,2a --  01.12,3aly - 3000v€, loimi
2. 10v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 12,3a --  01.12,3aly - 1500v€
3. 5v t Sunzoray Duán / Irina (NaSe) 13,5aly -- 01.12,4aly - 750v€
4. 9v t Bellota's Military / Mika (GT) 13,2aly -- 01.12,5aly - 500v€
5. 5v o Invisible Gue / Fredrik (GT) 12,2aly -- 01.13,3aly - 300v€
6. 6v t Here Comes Trouble / Riina (NaSe) 13,5a -- 01.13,4aly - 300v€

7. 6v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 13,3ake --   01.13,5aly 
8. 6v t Gamer Girl / Kalle (NaSe) 13,3a -- 01.13,5aly 
9. 6v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 12,2ke -- 01.13,5aly 
10. 6v o Priest Demo / Emilia (GT) 13,3aly -- 01.13,6aly 

Hylätty 
6v t Smoking Hot / Molli (NaSe) 13,2a -- - hml

 

Ryhmä 2

1. 7v t Madame Casanova / Eve (Salta) 10,2aly -- 01.11,3aly - 3000v€, loimi
2. 8v o Experimental Duán / (PoRa) 11,1aly --  01.11,3aly - 1500v€
3. 8v o Varfolomei / (PoRa) 10,3aly -- 01.11,4aly - 750c€
4. 8v o Deadlock V.R. / (PoRa) 11,3aly -- 01.11,5aly x - 500v€
5. 9v t Courtesan Dom / Vesku (GT) 10,8aly -- 01.11,5aly xx - 300v€
6. 7v o I'm Perfect Rus / Amelie (Salta) 10,4aly --  01.11,5aly x - 300v€

7. 12v t Lies Kind / Tierra (Stra) 10,9aly -- 01.12,2aly 
8. 6v o Big Game Foxy / (PoRa) 11,1aly -- 01.12,2aly x 
9. 7v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 10,1aly -- 01.12,5aly 
10. 10v o Chenex Pepper / Olli (GT) 10,2aly -- 01.12,5aly 

Hylätty 
7v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 10,1ake -- - hll

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset, P: 800v€+loimi​ - 400v€ - 225v€ - 150v€ (- 50v€)

1. 3v t. Sølv's Murheprinsessa / A. Elo (KiRi) 33,1 -- 01.32,2aly - 800v€ + loimi
2. 3v t Unian Ryövärintytär / (PoRa) 33,1aly -- 01.32,4aly xx - 400v€
3. 3v o Duanin Cebuano / (PoRa) 33,5aly -- 01.32,4aly x - 225v€
4. 3v o Unian Valotus / (PoRa) 34,5ly -- 01.32,4aly x - 150v€

5. 3v o. K.Wigu / K. Ahomaa (KiRi) 33,2 -- 01.32,5aly x 
6. 3v o Pikatti / Cherry (CHER) 35,4ake -- 01.33,1aly xx 


Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m 35,0 ja hitaammat kylmäveriset

Rutiini, rahoja ei jaetttu.

1. 4v t Hildr NRL / Eija (NaSe) 35,3 -- 01.34,3ake 
2. 4v o Saltan Routa / Ellu (Salta) 36,2aly -- 01.35,3ake 
3. 4v t Saltan Haikea / Amelie (Salta) 36,2aly --  01.36,5ake


Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 30,0-34,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 1500v€+loimi​ - 750v€ - 400v€ - 225v€ (-125v€)

1. 4v t Pompeji Ilikee / (PoRa) 31,2ly --  01.29,1ake - 1500v€ + loimi
2. 4v o Ruskon Lumiukko/Kookos (YLLI) 35,6ke -- 01.29,1ake - 750v€
3. 5v t Saltan Huikea / Ellu (Salta) 31,1aly -- 01.29,2ake x - 400v€
4. 4v t Pompeji Villisti / (PoRa) 31,1aly --  01.29,6ake - 225v€
5. 4v o Uudenkuun Varjovelho / Cherry (CHER) 33,3ake -- 01.30,2ake - 125v€
6. 4v t Wauhti-Mimmi / (PoRa) 34,1ly -- 01.31,2ake xx - 125v€
7. 5v t Rohdon Vilma / (PoRa) 30,4ake -- 01.31,2ake - 125v€

8. 5v o Snillin Otello / (PoRa) 30,1ke -- 01.31,5ake 
9. 4v t Sinkosinko / Sinna (NaSe) 34,1a -- 01.32,4ake xx 
10. 5v o Guen Saarnaaja / Esa (GT) 31,3ke -- 01.32,4ake 
11. 4v o Tulikieppi / Jaakko (GT) 30,5alyx -- 01.32,5ake 
12. 4v t Tuteritöm / Nadja (NaSe) 31,5a -- 01.32,5ake 

Hylätty 
4v t Hieman Hilpeä / Teresa (GT) 34,5kex -- - hll
4v t Benägen NRL / Nanna (NaSe) 31,2a --  - hll


Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 25,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset, P:  2000v€+loimi​ - 1000v€ - 500v€ - 300v€ (-200v€)

Ryhmä 1

1. 5v t Selvästi Joo I.F. / Amelie (Salta) 29,2ly --  01.27,3ake xx - 2000v€ + loimi
2. 6v t Saltan Ruustinna / Eve (Salta) 28,2aly -- 01.27,4ake - 1000v€
3. 8v t Guen Armoton Lotta / Mika (GT) 28,3aly -- 01.27,5ake xx - 500v€
4. 9v t Adinan Kreivitär/ Kookos (YLLI) 28,1aly -- 01.27,6ake xx - 300v€
5. 6v r Saltan Liekki / Ellu (Toinen) 29,4aly -- 01.27,6ake x - 200v€
6. 4v t Guen Tuulen Kuiskaaja / Iiro (GT) 29,4aly -- 01.28,4ake - 200v€

7. 6v o Valtarian Valkotakki / Ellu (Salta) 29,3ake -- 01.28,4ake 
8. 5v t. Kekan Kvartaali / B. Melker (KiRi) 28,2 --  01.29,3ake 
9. 7v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 28,2a --  01.29,3ake xx 
10. 6v o Valtarian Pikkuseteli / Markus (Salta) 28,2ake --  01.29,4ake x 

Hylätty 
5v o Guen Sotahuuto / Emilia (GT) 28,5aly -- - hyl

 

Ryhmä 2

1. 7v o Saltan Pinkeä / Ville (Salta) 27,2ake -- 01.25,1ake - 2000v€ + loimi
2. 10v o Narrilaivan Jesper / Janni (NaSe) 26,5 -- 01.25,2ake - 1000v€
3. 7v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 26,6a -- 01.25,5ake x - 500v€
4. 8v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 27,3a -- 01.25,5ake - 300v€
5. 5v o. Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 26,2 -- 01.25,5ake - 200v€
6. 9v o Guen Elvistelijä / Aleksi (GT) 26,3ly --  01.26,2ake - 200v€

7. 7v o Duanin Salamavaras / Kalle (GT) 26,4ly -- 01.26,3ake 
8. 6v o Vasaari / Shavo (NaSe) 26,5a -- 01.26,4ake 
9. 10v o Narrilaivan Pennitön / Toni (NaSe) 26,9a -- 01.26,5ake 
10. 6v t Radikaali Morsiusneito / (PoRa) 26,3aly --  01.26,5ake 
11. 7v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 27,6a --  01.26,5ake 

 

Ryhmä 3

1. 13v o Parfyymi Pate / (PoRa) 25,4aly -- 01.24,1ake - 2000v€ + loimi
2. 6v o Duanin Haaveksija / Aksoni (Ylli) 25,3aly --  01.24,1ake xx - 1000v€
3. 6v o Pompeji Alvaro / (PoRa) 25,3aly -- 01.24,2ake - 500v€
4. 6v o Hiisin Hiski / (PoRa) 25,7ake -- 01.24,2ake - 300v€
5. 8v t Harhakuvelma / Elli (NaSe) 26,1 -- 01.24,4ake xx - 200v€

6. 11v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a --  01.24,4ake 
7. 9v t Tierra's Deluna / (StRa) 25,2ke --  01.24,5ake xx 
8. 7v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 26,2a --  01.25,3ake 
9. 6v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 25,4ake -- 01.25,5ake xx 


Lähtö 10. Ryhmäajo 1609m 25,0 ja nopeammat kylmäveriset, P: 3000v€+loimi​ - 1500v€ - 750v€ - 500v€ (-300v€)

Ryhmä 1

1. 7v o Guen Hulmuri / Tero (GT) 24,6alyx -- 01.23,2aly - 3000v€ + loimi
2. 12v t Narrilaivan Nila / Nelli (NaSe) 23,6a -- 01.23,2aly - 1500v€
3. 8v o Guen Amadeus / Väinö (GT) 23,8aly -- 01.23,3aly - 750v€
4. 10v o Korkeajännite / James (GT) 23,9aly -- 01.23,4aly - 500v€
5. 7v t EP Tuulentie / Johanna (GT) 24,3ake -- 01.23,6aly - 300v€
6. 9v t AH Tulikuu / Tuija (Nase) 24,2a -- 01.24,1aly - 300v€
7. 6v t Rajariemu / Vesku (GT) 24,3ke -- 01.24,1aly - 300v€
8. 12v t Narrilaivan Palkkakuitti / Paula (NaSe) 24,1a -- 01.24,2aly - 300v€

9. 9v o Ikikorven Taskunauris / Amelie (Salta) 24,2ake -- 01.24,3aly xx 
10. 11v o Nukkumatti Luned / Matti (NaSe) 24,1a -- 01.24,3aly 
11. 5v o. K.R. Härmää Karussa / A. Renkonen (KiRi) 24,3 --  01.24,4aly 
12. 10v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 24,3a --  01.24,5aly x 
13. 10v o. K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 24,4 -- 01.24,5aly xx 
14. 8v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta) 24,4aly --  01.24,5aly 

Hylätty 
10v t Saltan Hahtuva / Eve (Salta) 24,2aly --  - hpl

 

Ryhmä 2

1. 11v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a --  01.20,1aly - 3000v€ + loimi
2. 11v t Tierra's Bahula / (StRa) 22,2aly --  01.20,2aly - 1500v€
3. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.20,2aly - 750v€
4. 12v o Ketku-Make / (PoRa) 22,4aly --  01.20,2aly x - 500v€
5. 10v t AH Chione / Iida (Nase) 23,5a -- 01.20,2aly - 300v€
6. 8v t. K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi) 01.22,3 -- 01.20,4aly - 300v€
7. 11v o Piilopaikan Kirkuva Grillimakkara / (PoRa) 21,3aly --  01.20,4aly - 300v€

8. 10v t Koistilan Hallava / (PoRa) 21,2aly -- 01.20,4aly 
9. 10v t. Meriniityn Pamela / H. Turunen (KiRi) 23,4 -- 01.20,6aly 
10. 10v o Pompeji Brusi-Turo / (PoRa) 21,4aly -- 01.21,1aly 
11. 7v t O.R. Seireeni / (PoRa) 21,3aly -- 01.21,3aly 
12. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.21,5aly x 
13. 8v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.21,2 -- 01.21,6aly 

Hylätty 
10v t AH Höstblom / Maija (Salta) 23,3ake -- - hml

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Lähtö 11 - Ryhmäajo 1609m, 2-vuotiaat peitsarit 

Rutiini, rahoja ei jaettu.

1. 2v t Can't Avoid This / Etta (NaSe) p12,1a -- p.01.20,2aly x 
2. 2v t Double Trouble / Enni (NaSe) ei enn. -- p.01.20,5aly 
3. 2v t Algonquin Iostream / Senni (DP) ei enn -- p.01.21,2aly 


Lähtö 12 - Ryhmäajo 1609m, yli 14,0 aikaiset peitsarit P: 2000v€+loimi​ - 1000v€ - 500v€ - 300v€ (-200v€)

1. 3v t Saltas Unfair / Eve (Salta) p.18,4aly -- p.01.14,2aly - 2000v€ + loimi
2. 3v t Lady Rhapsidion / Janna (DP) p.14,4aly -- p.01.14,5aly - 1000v€
3. 3v t Saltas Innocent Love / Ellu (Salta) p.19,3aly -- p.01.16,1aly x - 500v€
4. 3v t Saltas Vicious Mistress / Amelie (Salta) p.19,2aly -- p.01.16,4aly - 300v€

5. 3v o Macabre Twist / Ville A. (DP) p.14,2aly-- p.01.17,5aly 


Lähtö 13 - Ryhmäajo 1609m, alle 13,9 aikaiset peitsarit P: 3000v€+loimi​ - 1500v€ - 750v€ - 500v€ (-300v€)

1. 5v o Saltas Erroneous / Eve (Salta) p.09,4ake -- p.01.09,3aly - 3000v€ + loimi
2. 5v t Salta's Love To Destroy / Shavo (NaSe) p10,4a -- p.01.09,5aly - 1500v€
3. 6v o Saltas Upbraid / Amelie (Salta) p.09,4ake -- p.01.10,4aly xx - 750v€
4. 5v o Saltas Reversal / Ville (Salta) p.09,2aly -- p.01.10,5aly - 500v€

5. 5v t Saltas Unless / Ellu (Salta) p.10,2aly -- p.01.10,5aly 
6. 5v t Saltas Shun / Markus (Salta) p.09,2ake -- p.01.11,3aly x 
7. 5v t Arlington Heights GA / Sirpa (ION) p.13,4aly -- p.01.12,5aly 

Ota yhteyttä:

Kamu VRL-12666     kamutimanttista@gmail.com

Kookos VRL-14628         kookoksen91@gmail.com

Osoite:

Kesätuulentie 13 B

37956 Tuulikumpu

Ruotsi 

Talli on rekisteröity virtuaaliseen ratsastajainliittoon nimellä 

Kookoksen kisakeskus, tunnisteella KOOK8735.

© Tekstit: Kookos VRL-14628 & Kamu VRL-12666,  2012-2018

© Kuvat: wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now